Ana Sayfa API ENTEGRASYONLARI

https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/04/api-entegrasyon.jpg

API
Entegrasyonları

Basitçe açıklamak gerekirse, API (Application Programming Interface) bir web sitesinin ya da uygulamanın dışarıdan erişimine olanak sağlayan kod parçalarıdır. Bu kod parçaları, uygulama içindeki bazı fonksiyon ve metotları dışarıya açarak, web sitesinin diğer bir web sitesi ile iletişimini sağlamaktadır.

Genellikle e-ticaret sitelerinde mal ve hizmetlerin, üretimi, tedarik edilmesi, sipariş, satış ve ödeme işlemleri gibi birçok işlemin tamamen internet ortamından yürütülmesi için API’lere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; Mobilya sektöründe faaliyet gösteren ve tüm yurt genelinde bayilikleri olan bir firma olduğunuzu ele alalım. Bayiliklerinizin, tüm sipariş satış ve ödeme işlemlerini internet ortamından yapmasını istiyorsunuz. Bu noktada siz sisteminiz sadece belirli bir bölümünü bayiinize açmak isteyebilirsiniz. Stoklarda bulunan ürün adetlerini, üretim durumunu veya güncel fiyatlar gibi bilgileri anlık olarak bayinizin kendi müşterilerine sunması için gerekli olan veri alışverişini API entegrasyonu ile sağlamaktasınız. Bu işlemi tam tersi olarak ta düşünebilirsiniz. N11, Gittigidiyor, Hepsiburada ve Akakçe gibi bilindik sitelerin API’lerinide sitemlerinize entegre etmek isteyebilir, bu sitelerden aldığınız bilgileri anlık olarak müşterilerinize iletebilirsiniz. Evogens Yazılım olarak verdiğimiz örneklerdeki gibi tüm API Entegrasyon işlemlerinizi güvenilir şekilde hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz.

Api güvenliğini esas alıyoruz

Tüm bu ürün tedariği, stok bilgisi, satış ve sipariş işlemlerinin yanı sıra, bankaların sizlere sunduğu ödeme sistemlerini de sitenize API kodlarını kullanarak entegre ediyor ve müşterilerinizden ödeme alma kolaylığını sağlayabiliyoruz. Tüm bankalar ile uyumlu havale gönderme ve sanal pos ihtiyaçlarınızı APi entegrasyonu ile sisteminize entegre edebiliyoruz.

Bu noktada API entegrasyonunun doğru şekilde yapılması firmanızın ciddi zararlar görmemesi için oldukça önem taşımaktadır. Yanlış yapılan entegrasyonları ve düzgün çalışmayan Api’ler firmalara maddi zararın yanı sıra, müşteri memnuniyetinde de olumsuz etki yaratacaktır. Sitenize giren bir müşteri stoklarınızda olmayan bir ürünü sepetine ekledi, ödemesini yaparak siparişini tamamladı. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemezsiniz. Benzer bir sorunu müşteriniz ürünü sepete ekledikten sonra ödeme adımına geçtiğinde yaşadığını düşünün. Api den kaynaklanan problem müşterinin ödemeyi tamamlayamamasına ve haliyle siparişi iptal etmesine sebep olabilir. Ödeme alınmış bir sipariş sisteminizde görünmeyip ürün müşteriye ulaşmaya bilir. Kaybettiğiniz her müşterinin telafisi olmadığını unutmayın.

Sisteminizde oluşabilecek bu tip karışıklıklar firmanıza prestij kaybı olarak geri dönmektedir. Yine Evogens Yazılım olarak API entegrasyonu sırasında oluşabilecek tüm hataları sıfıra indiriyor ve sisteminizi sağlıklı çalışır hale getiriyoruz. Tüm güvenlik önlemlerini alarak firmanızın zarar etmesini engelliyoruz. Sisteminizi gönül rahatlığı ile bizlere teslim edebilirsiniz.

Neler yapabiliriz

  • Yurt dışı e-ticaret platformlarının API entegrasyonları (Ebay, Amazon, AliBaba, Aliexpress vb.)
  • Yurt içi e-ticaret platformları API entegrasyonları (Hepsiburada, Gittigidiyor, Sahibinden, Sanalpazar, N11 vb.)
  • Banka ve ödeme sistemleri API entegrasyonları (Havale ve Sanal POS ile ödeme alma sistemleri)
  • Firmaya özel API sistemlerinin oluşturulması
  • Bayi API sitemlerinin oluşturulması
  • XLM desteği sağlayan tedarikçilerin sisteminize entegrasyonu
  • Excel Entegrasyon
  • JSON Entegrasyon
  • Hazır e-ticaret sistemlerinin API entegrasyonları (Magento, ideasoft, PrestaShop, Opencart vb.)
  • Bozuk ve hatalı yapılmış API entegrasyonlarının düzeltilmesi

Yapmanız gereken tek şey istediğiniz uygulamayı seçmek ve arkanıza yaslanmak. Listemizde olmayan diğer sistemlerin entegrasyonu için lütfen iletişime geçiniz.

https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/04/api-entegrasyon1.jpg