Ana Sayfa MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (CRM)

Müşteri İlişkileri yönetimi (CRM)

Gelişen küresel ekonomi ve iş dünyası, firmaları internette satış yapsın ya da yapmasın piyasada kalıcı olabilmeleri için müşterileri ile daha iyi iletişim kurma mecburiyetine itti. Üretim adetlerinin artması, online alışverişin geniş kitlelere yayılması, müşterilerin satın alacakları hizmet ve ürünler hakkında bilinçlenmesi, tüketici istek ve beklentilerinin sürekli değişmesi, ürünlerin tüketiciye ulaşması esnasında çıkan sorunlar müşteri ilişkileri yönetimini önemli hale getirdi.

Saydığımız tüm bu etmenler sonucu, her gün artan rekabet ortamı, firmaları potansiyel müşterileri ile daha yakın iletişim kurma ve onları gelecekte firma ile ilgili bilgi, promosyon ve indirim gibi gelişmelerden haberdar etme zorunluğu oluşturdu. Aynı malı aynı fiyata ve aynı yollar ile satan iki firma arasındaki farkı müşteri ilişkileri belirlemeye başladı. Kullanıcılar kendileri ile daha çok ilgilendiğini düşündükleri firmaları tercih etmekte, bir malı daha ucuza bile alacakken, müşteri ilişkileri daha kuvvetli olan ve ürünü pahalıya satan firmadan alışveriş yapabilmektedir.
Doğru müşteri ilişkilerini sağlamak, müşterileri iyi tanımaktan, müşteri datalarını düzgün şekilde tutarak, müşteri davranışlarını analiz etmekten geçer. Evogens Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımları ile potansiyel müşterileriniz ile ilişkilerinizi en iyi şekilde yönetmenizi sağlıyoruz.

CRM Yazılımı ile müşteri ilişkilerinizi güçlendirin!

Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımları, sadece müşteri bilgilerini kayıt altına alma ve müşteri şikâyetlerini dinlemek için kullanılan yazılımlar olarak kabul edilmemelidir. Satışlarını arttırmak isteyen tüm birçok firma aslında bir pazarlama strateji olan müşteri ilişkileri yönetiminden faydalanmaktadır.

CRM yazılımlarının firmanıza katacağı faydaları bir düşünün?
Pazarlama ve satış çalışanlarınızın müşterileriniz ya da potansiyel müşteri kitlenizi ile doğru ilişkiler kurmasını, bu departmanların iletişim gücünü arttırarak daha fazla satış elde etmenizi sağlar.
Müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayarak onlarla birebir ilgilendiğinizi göstermiş olursunuz.
Benzer ürün ve hizmetleri, yakın ücretler ile satan firmaların farklılaşmasını sağlar.
Müşteriden gelen talepleri doğru analiz ederek, müşteri ihtiyaçlarına göre üretiminizi şekillendirir, hizmetlerinizi geliştirir, işletme verimini arttırırsınız.
Yeni müşteriler bulma konusunda, gerekli tüm verileri elde edersiniz.
Satış sonrası destek konusunda müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşırsınız.
Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili promosyon, haber ve indirimleri müşteriyi sıkmadan ulaştırma imkanına sahip olursunuz.
Program içinde bulunan anket formları ile müşterilerinize anketler yöneterek topladığınız bilgileri analiz eder ve raporlarsınız.
https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/04/musteri-iliskileri-yonetimi-crm.jpg

Evogens Müşteri İlişkileri
Yönetimi Modüllerinin Yapabilecekleri

 • Sistemlerinize kolayca entegre edebileceğimiz, müşteri ilişkileri yönetim modülleri ile;
 • Mevcut ve potansiyel müşteri kayıtlarınızı düzenleyin
 • Müşteri ve müşteri adaylarınız ile yaptığınız tüm görüşme ve yazışmaları kayıt altına alın
 • Müşteri kazanma aşamasında satış temsilcilerinize görevler atayarak, telefon, ziyaret ve müşteri davranışlarını not edin
 • E-posta faaliyetlerinizi müşteri guruplarına göre yönetin
 • Ürün ve hizmet fiyatlarını siteminizde tanımlayın
 • Satış, muhasebe, ortaklık ve bayi sistemlerinizi yönetin
 • Satış öncesi ve sonrası, müşteri sorularını, teknik destek ve self-servis işlerinizi düzenleyin
 • Otomatik yanıt verme sistemi ile müşteriden gelen soruları cevaplayın
 • Kampanya yönetimlerinizi organize edin
 • Sipariş, ödeme, teslimat süreçlerini tek ekranda izleyin

Şunu unutmamak gerekir ki, gelişen ve yaygınlaşan teknoloji, ticaret ve hizmet sektörlerinde müşteri kazanmak kadar, var olan müşterileri elinizde tutarak, sadık müşteriler oluşturmak bir o kadar önemli ve aynı zamanda zordur. Müşteriyi nasıl daha fazla memnun edebiliriz düşüncesi ile yola çıkan şirketler doğru yazılım ve araçları kullanarak rakiplerinin önüne geçerken neden sizler bu araçlardan faydalanmayasınız? Evogens Yazılım Müşteri İlişkileri Yönetiminizi geliştireceğiniz tüm araç ve çözümler ile yanınızdadır.