Ana Sayfa MOBİL UYUMLU WEB TASARIMI

https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/04/mobil-uyumlu-web-sitesi.jpg

Mobil Uyumlu
Web Tasarımı

Gelişen teknolojik gelişmeler, günümüzün ardan rekabet koşulları, mobil kullanımının yaygınlaşması ve bunun sonucu olarak Mobil Uyumlu Web Tasarımlarının önemini ortaya çıkarmıştır. Artık kullanıcılar için yanı başındaki bilgisayarını açmak yerine internette bakmak istediği içeriği telefon ve tabletinden hızlı bir şekilde ulaşmak daha olmaktır. Mobil cihazların çeşitliği, her an kullanıcıların elinin altında olması ve aynı zamanda internet data transfer hızlarının gün geçtikçe artması, internetin Mobil dünyaya doğru akmasına neden oluyor. Kısacası teknoloji artık cebimize girmiş durumda. Rakipleriniz mobil tasarım ile sizlerin önüne geçerken, mobil uyumlu olmayan web siteleri kullanıcıyı siteye bakıp hemen çıkma eğilimine itmektedir.

Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol edin! Mobil Uyumluluk Testi

Özellikle ufak ekranlarda okunamayan yazılar, sağa sola kaymış buttonlar ve imagelar kullanıcıyı sıkmakta, gün geçtikçe bilinçlenen internet kullanıcılarının direk olarak web sitenizin kalitesiz olduğu düşüncesine kapılmalarını sağlamaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki kaybedilen bir kullanıcıyı geri kazanmak, sitenize yeni kullanıcılar çekmekten daha zordur. Sitelerinize giren her kullanıcıya önem göstermek, site kalma sürelerini uzatmak aynı zamanda ziyaretçinin siteyi alışkanlık haline getirmesini sağlamak istiyorsanız sitenizi mobil uyumlu hale getirmek kaçınılmaz olmaktadır. Yapılan araştırmalar akıllı telefon sahibi kullanıcıların %94’ünün yakınlarında bilgisayar bulunmasına rağmen, aramalarını telefonlarından yaptıklarını göstermektedir. Mobil uyum eksikliği bulunduğunuz sektör kullanıcıların siteye erişim saatleri gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak %80 lere varan kullanıcı kayıplarına neden olmaktadır.

Yandaki 2 örnekte, mobil uyumlu olan bir web sitesi ile mobil uyumu olmayan web sitesi arasındaki fark bariz şekilde görünmektedir. Bir sayfanın masa üstü sürümünün cep telefonu ve tabletlerde görüntülenmesi ve aynı zamanda kullanılması oldukça zordur. Kullanıcının içeriği okuyabilmesi için yakınlaştırma uzaklaştırma sağa sola kaydırma gibi birçok ekran hareketlerini yerine getirmesi gerekir. Mobil uyumlu tasarımda ise kullanıcının yakınlaştırma ya da uzaklaştırma yapmasına gerek kalmadan, tüm içerik ekrana sığdırılır. Böylelikle kullanıcı sadece sayfayı yukarı ve aşağı sürükleyerek içeriğe ulaşmış olur.

https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/02/mobil-uyumlu-web-sitesi.png

Neden Mobil Uyumlu bir Web Sitesine ihtiyacınız var?

Google gibi arama motorları ise SEO kriterlerinden biri olarak bir sitenin Responsive yani Mobil uyumlu olup olmadığını kontrol ederek siteyi arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmaktadır. Tablet ve Telefonlar dan yapılan aramalar sonuçlarında mobil uyumu olmayan web sitelerinin listelenmesi beklenilemez. Tabi bu noktada site içeriğini tamamen ekrana sığdırmak Mobil uyumlu web tasarım olarak algılanmamalıdır. Firma logosunun konumundan, açılır menülerin pozisyonlarına, video veya reklamlarınızın yerleşiminden, kullanılan fontlara kadar tüm hususlara dikkat ediyor ve Google’ın mobil uyum konusunda koyduğu birçok kurala dikkat ederek sitelerinizi tasarlıyoruz.

https://beta.evogens.com/wp-content/uploads/2018/04/mobil-arayuz-tasarimi.png

Evogens Yazılım olarak arama motoru dostu Mobil Uyumlu web tasarımı konusunda müşterilerimize uygun çözümler sunmaktayız. Mobil uyum istediğiniz tüm web sitelerini SEO uyumlu şekilde ve en son web tasarım teknolojisi olan HTML5 alt yapısı ile kodlamaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar CSS3 JavaScript ve AJAX gibi teknolojiler ile tasarlanmaktadır. Kullanılan bu teknolojiler sayesinde tablet ve cep telefonu gibi tüm cihazlarda sorunsuz gezilebilen web siteleri yaratıyoruz.

Dilerseniz kontrol panelinizi mobil uyumlu hale getirerek, sitenizi tablet ve telefonlardan yönetmenizi sağlıyoruz. Böylelikle bilgisayar başında olmadığınız her anda, internetinizin çektiği her noktada sitenize içerik girebilir, içeriklerinizi güncelleyebilir, siparişlerinizi takip edebilir ve ziyaretçilerinizden gelen mesaj ve yorumları okuyabilirsiniz.

Evogens Yazılım olarak web sitenizi Mobil hayat’a uyumlu hale getiriyoruz ve Mobil Web Siteleri ile siz de geleceğin teknolojisini yakalamanızı sağlıyoruz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Bize hemen ulaşın.